Με πολύ καλή εμφάνιση ο Α.Ο. Μυκόνου πήρε τη νίκη απέναντι στην Αχαγιά 82′

Ο ΑΟ Μυκόνου μέσα στο γεμάτο κλειστό “Παν. Χανιώτη” επέστρεψε στις νίκες καθώς επικράτησε δια περιπάτου της Αχαγιάς 82’ με σκορ 83-45.

Το συγκεκριμένο ματς κρίθηκε από την πρώτη περίοδο, η ομάδας της Αχαίας σκόραρε το πρώτο καλάθι με τον Μάρκοβιτς κάνοντας το 0-2 στο 7’, με ένα 23-0 οι Μυκονιάτες πήραν το προβάδισμα και με σταθερή απόδοση ανέβασαν ρυθμούς.

kara

Το υπόλοιπο του αγώνα ήταν μια τυπική διαδικασία και στα συν του αγώνα ήταν η μεγάλη επιστροφή του Τσάμη ο οποίος απέναντι στην πρώην του ομάδα πέτυχε 18 πόντους, με τους 10 πόντους να έρχονται στο δεύτερο δεκάλεπτο καθώς και… θέαμα.

tsamelo

Η μεγαλύτερη τιμή της διαφοράς ήταν το +41 (83-42), με την οποία προηγήθηκε λίγο πριν το τέλος ο ΑΟΜ. Για την Αχαγιά ο Φραντζής είχε 16 πόντους.

Διαιτητές : Φασόλης-Κιουλάφας-Μαυρέλης

Δεκάλεπτα : 23-7, 42-21, 61-31, 83-45

ΑΟ Μυκόνου (Τζήμας) : Σταμάτης 13 (2), Σπυριδωνίδης 5, Καράμπουλας 9 (1), Σπυρόπουλος 13, Διαμαντάκος 7, Μάρτζος 5 (1), Τσάμης 18, Τζόρτζεβιτς 7 (1), Καμπούρης, Ονάσογλου 6, Καραμανλής, Σαχάς.

Αχαγιά 82’ (Λιόνας) : Τζίμης 11 (1), Οουαντίντζο – Βλαδίτσης, Καλογιάννης 3 (1), Φραντζής 16 (3), Τάρναρης 2, Μάρκοβιτς 13, Σπηλιόπουλος, Κανελλάκης, Κοντόγιωργας.